slavlje nakon osvojenog turnira u Umagu
Iako je rukomet na pijesku sport koji se u Hrvatskoj isključivo igra ljeti, društvo iz Kluba rukometa na pijesku Dubrava ne miruje. Usprkos stanci, cure i dečki iz ovog mladog Kluba marljivo rade na poboljšanju uvijeta kako bi i na tom planu što spremniji dočekali novu sezonu. Tako su 13.1. proslavili 2. godišnjicu osnutka. Tim povodom popričali smo sa Domagojem Bajićem jednim od igrača i osnivača Kluba.
Brzo su prošle prve dvije godine od Vašeg osnutka, kako ih ocjenjujete ?
Ove dvije godine mogu ocjeniti s vrlo visokom ocjenom. Napravili smo puno toga, ostvarili dosta zacrtanih ciljeva, no ostalo je još puno stvari koje su nam u planu i koje želimo izvršiti.
Za početak, osvrnimo se na uspješnu proteklu godinu. Kakvi su bili rezultati Kluba?
 Mogu reći da se nismo niti nadali da će nam protekla godina biti tako uspješna. Postavili smo si tri primarna cilja: osnovati žensku ekipu, otići na jedan inozemni turnir i popraviti plasman u muškoj konkurenciji sa prošlogodišnjih turnira. Sa zadovoljstvom mogu reći kako smo u svemu tome uspjeli. Ne samo da smo oformili žensku ekipu, nego se ona i više nego uspješno natjecala u Prvenstvu Hrvatske gdje je na kraju zauzela fantastično treće mjesto čemu se zbilja nismo nadali. Nastupili smo i na međunarodnom turniru u Švicarskoj gdje smo bili vrlo dobri peti. Uza sve to naša muška ekipa se okitila naslovom viceprvaka Hrvatske ostavivši iza sebe brojne momčadi sa većim iskustvom igranja rukometa na pijesku od našeg.
Osim turnira u Švicarskoj, na kojim ste sve turnirima nastupili?
Nastupili smo sa oba sastava na svih 5 turnira PH, a oni su redom bili u Čakovcu, Zagrebu, Zadru, Trogiru i Umagu. To je veliko postignuće jer moram naglasiti da sva natjecanja na koja idemo igrači plaćaju sami. Uza sve to uspjeli smo osvojiti turnir u Umagu u obje konkurencije kao i Zagrebačku ligu gdje smo pokazali nadmoć u gradu.
Kad ste se već dotakli financija, šta nam možete reći o tom segmentu koji je itekako bitan?
Na žalost, ljudi još nisu prepoznali ovaj sport u Hrvatskoj. Jedan od razloga je i njegova mladost. Pokušavamo na razne načine doći do donacija, bile one u financijskom ili nekom drugom obliku. Sada smo pri završetku nabavke dijela opreme za novu sezonu. Teško je, no trudimo se i nadamo se kako će taj trud uroditi plodom. Prošle godine je bilo Europsko prvenstu za seniore i juniore u Umagu koje je prenosila i nacionalna televizija, a ove godine će se, također u Umagu, održati Svjetsko prvenstvo. To je još jedna prilika da ljudi vide svu ljepotu ovog sporta i da će to biti prekretnica za ulaganje u sami sport ali i naš Klub koji je na Europskom prvenstvu imao svoje članove. Dubravka Bukovina i Renata Knježević bile su članice zlatne reprezentacije a još je šest drugih naših članova i članica bilo na širem spisku seniorskih i juniorskih selekcija.
Kada počinje nova sezona i što možemo od nje očekivati?
Sezona tradicionalno počinje turnirom za praznik rada za Jarunu gdje će nastupiti sve naše ekipe. Dio juniora prelazi u seniorski pogon dok će ostatak nastaviti sa svojim juniorskim stažem. Imamo dobru bazu igrača 94. godišta koju ćemo još dodatno osnažiti i mislim da ćemo i tu imati šta za reći. Kada govorimo o seniorskom natjecanju, nadamo se da možemo ponoviti sjajnu sezonu i kod cura i kod muških. Ako će nam financije i raspored dozvoljavati, voljeli bismo otići i na jedan inozemni turnir, primjerice u Mađarsku ili Nizozemsku gdje ima kvalitetnih i atraktivnih natjecanja.
Ukoliko Vas još nešto zanima o radu i djelovanju KRP Dubrava možete potražiti na njihovoj internet adresi koju možete vidjeti OVDJE ili pitati na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. gdje će Vam ovo simpatično društvo odgovoriti na sva Vaša pitanja. Mi im želimo puno uspjeha u njihovom daljnjem radu te ćemo sa zadovoljstvom prenositi sve njihove buduće uspjehe.

video Dubrava

Kalendar

Listopad 2017
P U S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Vlakovi - vozni red

Vicomat

- Kako učiniti da plavuši svijetle oči?

- Uperiš joj lampu u uho.

Iz Dubrave - Kazalište Dubrava

Iz Dubrave - Narodno sveučilište Dubrava

 • Priče iz zelene Dubrave

  Oct 19, 2017 | 09:30 am

  Priče iz zelene Dubrave:Noć šišmiša u ponedjeljak, 23. listopada 2017. u 19 sati

 • Srijedom u kazalište

  Oct 18, 2017 | 17:05 pm

  25. listopada 2017. u 19.30 sati

 • Gobleni naših riznica

  Oct 17, 2017 | 14:51 pm

  U predvorju Kulturnog centra, Dubrava 51 a, otvara se 23. listopada u 18 sati izložba goblena Hrvatske udruge kreativnih amatera pod nazivom "Gobleni naših riznica". Izložba je otvorena do 9. studenoga 2017., radnim danom od 10 do 20 sati.

Iz Dubrave - KK Dubrava

 • DUBRAVA SLAVILA U KARLOVCU

  Oct 3, 2017 | 20:34 pm

  U prijateljskom susretu Dubrava je večeras slavila u Karlovcu kod domaćeg prvoligaša Šanca 108:86. Momčad Darka Krunića upisala je treću pobjedu u četvrtom pripremnom susretu, a Lavove su predvodiliPetar Perić (23), Ante Smolić (19) Stipe Čubrić (14), a novopridošli Kristijan Šutalo i Fran Vujić po 12. Kod domaćina Branimir Josipović je ubacio 24,[…]

 • I. KADETSKA LIGA, 2. KOLO

  Oct 3, 2017 | 19:53 pm

  1. 2. 3. 4. KRAJ Dubrava 30 27 22 32 111 Bosco 14 14 18 26 72   01.10.2017. / 10:00   57:28   54:44 Dubrava   111 Valentin Kos 45, Franco Kos 26, Marko Prelec 24, Fran Cvitanović 7,[…]

 • I. KADETSKA LIGA, 1. KOLO

  Oct 3, 2017 | 19:42 pm

  Danas je startala I.kadetska liga. Najuvjerljivija je bila Cedevita koja je s 86 poena razlike slavila kod Zagreba u Trnskom. Cibona je u drugom poluvremenu slomila otpor Dubrave, a Mladost je bila uvjerljiva protiv Rudeša. Bosco je slavio na gostovanju[…]

Iz Dubrave - RK Dubrava

 • Premijer liga : VARAŽDIN BOLJI OD DUBRAVE

  Oct 20, 2017 | 00:01 am

    GRK VARAŽDIN 34 : 29 DUBRAVA   U zaostaloj utakmici četvrtog kola Varaždin je iznenadio Dubravu koja je u nedjelju izborila prolazak u treće pretkolo EHF kupa nakon senzacionalnog pogotka […]

 • EHF Cup : TEŽAK ŽDRIJEB ZA DUBRAVU

  Oct 20, 2017 | 00:00 am

  Dubrava je dobila vrlo teškog protivnika, atraktivnog, ali i puno jačeg od mađarskog Csurgoija kojeg je iznenadila u drugom pretkolu EHF Cup-a. Veprove čekaju susreti protiv Saint-Raphael Var Handball, vrlo snažne […]

 • EHF Cup : SENZACIJSKIH +10 ZA 3.PRETKOLO

  Oct 16, 2017 | 00:00 am

    Zagrebački Veprovi su u svojoj dvorani u Dubravi ugostili mađarski Csurgói u uzvratnom susretu drugog pretkola EHF kupa. Nakon poraza 24:33, rukometaši Dubrave odlučili su dati sve od sebe […]