slavlje nakon osvojenog turnira u Umagu
Iako je rukomet na pijesku sport koji se u Hrvatskoj isključivo igra ljeti, društvo iz Kluba rukometa na pijesku Dubrava ne miruje. Usprkos stanci, cure i dečki iz ovog mladog Kluba marljivo rade na poboljšanju uvijeta kako bi i na tom planu što spremniji dočekali novu sezonu. Tako su 13.1. proslavili 2. godišnjicu osnutka. Tim povodom popričali smo sa Domagojem Bajićem jednim od igrača i osnivača Kluba.
Brzo su prošle prve dvije godine od Vašeg osnutka, kako ih ocjenjujete ?
Ove dvije godine mogu ocjeniti s vrlo visokom ocjenom. Napravili smo puno toga, ostvarili dosta zacrtanih ciljeva, no ostalo je još puno stvari koje su nam u planu i koje želimo izvršiti.
Za početak, osvrnimo se na uspješnu proteklu godinu. Kakvi su bili rezultati Kluba?
 Mogu reći da se nismo niti nadali da će nam protekla godina biti tako uspješna. Postavili smo si tri primarna cilja: osnovati žensku ekipu, otići na jedan inozemni turnir i popraviti plasman u muškoj konkurenciji sa prošlogodišnjih turnira. Sa zadovoljstvom mogu reći kako smo u svemu tome uspjeli. Ne samo da smo oformili žensku ekipu, nego se ona i više nego uspješno natjecala u Prvenstvu Hrvatske gdje je na kraju zauzela fantastično treće mjesto čemu se zbilja nismo nadali. Nastupili smo i na međunarodnom turniru u Švicarskoj gdje smo bili vrlo dobri peti. Uza sve to naša muška ekipa se okitila naslovom viceprvaka Hrvatske ostavivši iza sebe brojne momčadi sa većim iskustvom igranja rukometa na pijesku od našeg.
Osim turnira u Švicarskoj, na kojim ste sve turnirima nastupili?
Nastupili smo sa oba sastava na svih 5 turnira PH, a oni su redom bili u Čakovcu, Zagrebu, Zadru, Trogiru i Umagu. To je veliko postignuće jer moram naglasiti da sva natjecanja na koja idemo igrači plaćaju sami. Uza sve to uspjeli smo osvojiti turnir u Umagu u obje konkurencije kao i Zagrebačku ligu gdje smo pokazali nadmoć u gradu.
Kad ste se već dotakli financija, šta nam možete reći o tom segmentu koji je itekako bitan?
Na žalost, ljudi još nisu prepoznali ovaj sport u Hrvatskoj. Jedan od razloga je i njegova mladost. Pokušavamo na razne načine doći do donacija, bile one u financijskom ili nekom drugom obliku. Sada smo pri završetku nabavke dijela opreme za novu sezonu. Teško je, no trudimo se i nadamo se kako će taj trud uroditi plodom. Prošle godine je bilo Europsko prvenstu za seniore i juniore u Umagu koje je prenosila i nacionalna televizija, a ove godine će se, također u Umagu, održati Svjetsko prvenstvo. To je još jedna prilika da ljudi vide svu ljepotu ovog sporta i da će to biti prekretnica za ulaganje u sami sport ali i naš Klub koji je na Europskom prvenstvu imao svoje članove. Dubravka Bukovina i Renata Knježević bile su članice zlatne reprezentacije a još je šest drugih naših članova i članica bilo na širem spisku seniorskih i juniorskih selekcija.
Kada počinje nova sezona i što možemo od nje očekivati?
Sezona tradicionalno počinje turnirom za praznik rada za Jarunu gdje će nastupiti sve naše ekipe. Dio juniora prelazi u seniorski pogon dok će ostatak nastaviti sa svojim juniorskim stažem. Imamo dobru bazu igrača 94. godišta koju ćemo još dodatno osnažiti i mislim da ćemo i tu imati šta za reći. Kada govorimo o seniorskom natjecanju, nadamo se da možemo ponoviti sjajnu sezonu i kod cura i kod muških. Ako će nam financije i raspored dozvoljavati, voljeli bismo otići i na jedan inozemni turnir, primjerice u Mađarsku ili Nizozemsku gdje ima kvalitetnih i atraktivnih natjecanja.
Ukoliko Vas još nešto zanima o radu i djelovanju KRP Dubrava možete potražiti na njihovoj internet adresi koju možete vidjeti OVDJE ili pitati na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. gdje će Vam ovo simpatično društvo odgovoriti na sva Vaša pitanja. Mi im želimo puno uspjeha u njihovom daljnjem radu te ćemo sa zadovoljstvom prenositi sve njihove buduće uspjehe.

video Dubrava

Kalendar

Ožujak 2018
P U S Č P S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Vlakovi - vozni red

Vicomat

Odmarao se čovjek u vikendici pored ribnjaka, i čuje neki smijeh. Kad je stigao do ribnjaka, vidi 5 djevojaka kako se kupaju gole. Djevojke ga primjetile pa otplivaju u dublji kraj ribnjaka i viču:
- Bježi perverznjače, nećemo izaći dok si ti tu!...

Iz Dubrave - Kazalište Dubrava

Iz Dubrave - Narodno sveučilište Dubrava

 • Uskrsna subota 24. 3. u Kulturnom centru, Dubrava 51 a

  Mar 16, 2018 | 11:59 am

  U subotu, 24. ožujka, u Kulturnom centru, Dubrava 51 a, od 10 do 13 sati, Narodno sveučilište Dubrava organizira besplatne radionice pod nazivom Uskrsna subota. Za djecu smo pripremili tri...

 • UPISI: Osnove interneta

  Mar 16, 2018 | 08:45 am

  U tijeku su upisi za umirovljenike na tečaj Osnove interneta. Početak tečaja je 19. ožujka 2018.

 • Koncert Lidije Bajuk

  Mar 15, 2018 | 14:27 pm

  U petak 23. ožujka u 19.30 pozivamo vas u malu dvoranu Kulturnog centra, Dubrava 51 a, na koncert Lidije Bajuk. Ulaz je besplatan.

Iz Dubrave - KK Dubrava

 • DUBRAVA SLAVILA U BJELOVARU

  Feb 13, 2018 | 18:26 pm

  U 6.kolu Jedinstvene lige Dubrava je slavila u Bjelovaru 93:67 i upisala svoju treću pobjedu. Dubravaši su otpor žilavih domaćina uspijeli slomiti u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada su napravili seriju 20:2 za prednost 78:61. Jan Grabovac (29) i Vito Vlahovec (28)[…]

 • I. JUNIORSKA LIGA, 11. KOLO

  Feb 13, 2018 | 18:24 pm

  1. 2. 3. 4. KRAJ Dubrava 43 36 34 30 143 Samobor 11 11 4 16 42   11.02.2018. / 20:00   79:22   64:20   Dubrava   143 Marko Prelec 22, Matej Krajačić 19, Jan Grabovac 17, Karlo Ojdanić 16,[…]

 • DRUGA LIGA CENTAR, 14. KOLO

  Feb 13, 2018 | 18:22 pm

  1. 2. 3. 4. KRAJ Dubrava 24 25 21 22 92 Podsused 17 14 9 14 54   10.02.2018. / 19:00   49:31   43:23   Dubrava   92 Filip Šimović 16, Petar Perić 13, Stipe Čubrić 12, Fran Vujić 10,[…]

Iz Dubrave - RK Dubrava

 • KUP RH : VEPROVI PONOVNO NA ZAVRŠNICI

  Mar 15, 2018 | 00:00 am

  DUBRAVA  36 : 25  SPAČVA   Dubrava će dobiti šansu obraniti broncu iz prošlogodišnjeg izdanja Kupa Hrvatske. Rukometaši Vlade Šole izborili su novo polufinale protiv Spačve iz Vinkovaca. Većinu prvog poluvremena rezultat […]

 • Premijer liga : OSMA POBJEDA U NIZU

  Mar 11, 2018 | 00:00 am

  DUBRAVA  35 : 30  UMAG   Vodeća Dubrava u sklopu 17. kola ugostila je rukometaše Umaga i upisala osmu uzastopnu pobjedu. Tako su Veprovi, kolo prije kraja regularnog dijela osigurali […]

 • In Memoriam : VLADIMIR AJDUKOVIĆ

  Mar 7, 2018 | 00:00 am

  S tugom se opraštamo od našeg uvaženog člana i prijatelja, gospodina VLADIMIRA AJDUKOVIĆA. Uspomenu na njega sačuvat ćemo u trajnom sjećanju. RUKOMETNI KLUB DUBRAVA   Posljednji ispraćaj dragog nam pokojnika […]