slavlje nakon osvojenog turnira u Umagu
Iako je rukomet na pijesku sport koji se u Hrvatskoj isključivo igra ljeti, društvo iz Kluba rukometa na pijesku Dubrava ne miruje. Usprkos stanci, cure i dečki iz ovog mladog Kluba marljivo rade na poboljšanju uvijeta kako bi i na tom planu što spremniji dočekali novu sezonu. Tako su 13.1. proslavili 2. godišnjicu osnutka. Tim povodom popričali smo sa Domagojem Bajićem jednim od igrača i osnivača Kluba.
Brzo su prošle prve dvije godine od Vašeg osnutka, kako ih ocjenjujete ?
Ove dvije godine mogu ocjeniti s vrlo visokom ocjenom. Napravili smo puno toga, ostvarili dosta zacrtanih ciljeva, no ostalo je još puno stvari koje su nam u planu i koje želimo izvršiti.
Za početak, osvrnimo se na uspješnu proteklu godinu. Kakvi su bili rezultati Kluba?
 Mogu reći da se nismo niti nadali da će nam protekla godina biti tako uspješna. Postavili smo si tri primarna cilja: osnovati žensku ekipu, otići na jedan inozemni turnir i popraviti plasman u muškoj konkurenciji sa prošlogodišnjih turnira. Sa zadovoljstvom mogu reći kako smo u svemu tome uspjeli. Ne samo da smo oformili žensku ekipu, nego se ona i više nego uspješno natjecala u Prvenstvu Hrvatske gdje je na kraju zauzela fantastično treće mjesto čemu se zbilja nismo nadali. Nastupili smo i na međunarodnom turniru u Švicarskoj gdje smo bili vrlo dobri peti. Uza sve to naša muška ekipa se okitila naslovom viceprvaka Hrvatske ostavivši iza sebe brojne momčadi sa većim iskustvom igranja rukometa na pijesku od našeg.
Osim turnira u Švicarskoj, na kojim ste sve turnirima nastupili?
Nastupili smo sa oba sastava na svih 5 turnira PH, a oni su redom bili u Čakovcu, Zagrebu, Zadru, Trogiru i Umagu. To je veliko postignuće jer moram naglasiti da sva natjecanja na koja idemo igrači plaćaju sami. Uza sve to uspjeli smo osvojiti turnir u Umagu u obje konkurencije kao i Zagrebačku ligu gdje smo pokazali nadmoć u gradu.
Kad ste se već dotakli financija, šta nam možete reći o tom segmentu koji je itekako bitan?
Na žalost, ljudi još nisu prepoznali ovaj sport u Hrvatskoj. Jedan od razloga je i njegova mladost. Pokušavamo na razne načine doći do donacija, bile one u financijskom ili nekom drugom obliku. Sada smo pri završetku nabavke dijela opreme za novu sezonu. Teško je, no trudimo se i nadamo se kako će taj trud uroditi plodom. Prošle godine je bilo Europsko prvenstu za seniore i juniore u Umagu koje je prenosila i nacionalna televizija, a ove godine će se, također u Umagu, održati Svjetsko prvenstvo. To je još jedna prilika da ljudi vide svu ljepotu ovog sporta i da će to biti prekretnica za ulaganje u sami sport ali i naš Klub koji je na Europskom prvenstvu imao svoje članove. Dubravka Bukovina i Renata Knježević bile su članice zlatne reprezentacije a još je šest drugih naših članova i članica bilo na širem spisku seniorskih i juniorskih selekcija.
Kada počinje nova sezona i što možemo od nje očekivati?
Sezona tradicionalno počinje turnirom za praznik rada za Jarunu gdje će nastupiti sve naše ekipe. Dio juniora prelazi u seniorski pogon dok će ostatak nastaviti sa svojim juniorskim stažem. Imamo dobru bazu igrača 94. godišta koju ćemo još dodatno osnažiti i mislim da ćemo i tu imati šta za reći. Kada govorimo o seniorskom natjecanju, nadamo se da možemo ponoviti sjajnu sezonu i kod cura i kod muških. Ako će nam financije i raspored dozvoljavati, voljeli bismo otići i na jedan inozemni turnir, primjerice u Mađarsku ili Nizozemsku gdje ima kvalitetnih i atraktivnih natjecanja.
Ukoliko Vas još nešto zanima o radu i djelovanju KRP Dubrava možete potražiti na njihovoj internet adresi koju možete vidjeti OVDJE ili pitati na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. gdje će Vam ovo simpatično društvo odgovoriti na sva Vaša pitanja. Mi im želimo puno uspjeha u njihovom daljnjem radu te ćemo sa zadovoljstvom prenositi sve njihove buduće uspjehe.

video Dubrava

Kalendar

Prosinac 2017
P U S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Vlakovi - vozni red

Vicomat

Uhvatili Fatu trudovi. Kako je bilo prekasno da je voze u bolnicu, zovu doktora da dođe kući. Stiže doktor sav zadihan i pita:
Gdje je Fata?
Evo je u sobi - sav uzbuđen će Mujo.
Doktor uđe u sobu i zatvori vrata. Nakon pet minuta ih otvori i poviče...

Iz Dubrave - Kazalište Dubrava

 • Čestitka

  Dec 18, 2017 | 12:00 pm

  Sretan Božić i uspješnu Novu godinu želi vam Dječje kazalište Dubrava!

 • Siječanj u DKD-u

  Dec 18, 2017 | 09:30 am

  predstave subotom

 • U subotu Mali princ!

  Dec 11, 2017 | 08:25 am

  U subotu 16. 12. u 18 sati

Iz Dubrave - Narodno sveučilište Dubrava

 • Pričaj mi priču: Božićna subota u Kulturnom centru

  Dec 12, 2017 | 12:03 pm

  U subotu, 16. prosinca od 10 do 13 sati

 • Božićni koncert

  Dec 12, 2017 | 09:31 am

  U petak 15. prosinca u 19.30 pozivamo Vas u predvorje male dvorane Kulturnog centra, Dubrava 51 a, na božićni koncert na kojem će nastupiti sopranistica Tanja Ruždjak i klavirist Danijel Gašparović.

 • Božićno-humanitarna manifestacija DJECA DJECI

  Dec 11, 2017 | 10:24 am

  U Kulturnom centru, Dubrava 51 a, održat će se 12. prosinca u 18.00 sati božićno-humanitarna manifestacija DJECA DJECI u organizaciji Vijeća Gradske četvrti Gornja Dubrava.

Iz Dubrave - KK Dubrava

 • DUBRAVA SLAVILA U KARLOVCU

  Oct 3, 2017 | 20:34 pm

  U prijateljskom susretu Dubrava je večeras slavila u Karlovcu kod domaćeg prvoligaša Šanca 108:86. Momčad Darka Krunića upisala je treću pobjedu u četvrtom pripremnom susretu, a Lavove su predvodiliPetar Perić (23), Ante Smolić (19) Stipe Čubrić (14), a novopridošli Kristijan Šutalo i Fran Vujić po 12. Kod domaćina Branimir Josipović je ubacio 24,[…]

 • I. KADETSKA LIGA, 2. KOLO

  Oct 3, 2017 | 19:53 pm

  1. 2. 3. 4. KRAJ Dubrava 30 27 22 32 111 Bosco 14 14 18 26 72   01.10.2017. / 10:00   57:28   54:44 Dubrava   111 Valentin Kos 45, Franco Kos 26, Marko Prelec 24, Fran Cvitanović 7,[…]

 • I. KADETSKA LIGA, 1. KOLO

  Oct 3, 2017 | 19:42 pm

  Danas je startala I.kadetska liga. Najuvjerljivija je bila Cedevita koja je s 86 poena razlike slavila kod Zagreba u Trnskom. Cibona je u drugom poluvremenu slomila otpor Dubrave, a Mladost je bila uvjerljiva protiv Rudeša. Bosco je slavio na gostovanju[…]

Iz Dubrave - RK Dubrava

 • Premijer liga : U LUDOJ ZAVRŠNICI DO BODOVA PROTIV GORICE

  Dec 11, 2017 | 00:00 am

  GORICA  34:35  DUBRAVA Rukometaši Gorice i Dubrave na zanimljiv način zaključili su 11. kolo Premijer lige. U vrlo napetoj utakmici bodovi su na kraju otišli zagrebačkim Veprovima, ali je Goričanima […]

 • Premijer liga : SIGURNO DO NOVIH BODOVA

  Dec 4, 2017 | 00:00 am

  DUBRAVA  29 : 24  KARLOVAC   Rukometaši Dubrave na domaćem terenu vratili su se na pobjedničke staze slavljem nad Karlovcem. Dubrava je dobro postavila obranu na početku susreta i preko Ivana Vide povela […]

 • EHF Cup : OPROŠTAJ OD EUROPE

  Nov 26, 2017 | 00:00 am

  DUBRAVA  31:41  SAINT RAPHAEL    Uzvratnom utakmicom protiv ekipe St.Raphaela, Veprovi se opraštaju s nastupima u Europi. Nakon poraza 29:40 u Francuskoj, momci Vlade Šole u uzvratu nisu uspjeli napraviti […]